24 Eylül 2023 Pazar

Yemeksepeti’nden yeni hizmet: Artık siparişleri “Yaya Kurye”ler getirecek!

HABER GİRİŞ

GÜNCELLEME

BENZER HABERLER

Hac ön kayıtları 2024 başvuruları başladı: Peki ücretler ne kadar?

Hac ön kayıtları, 2024 yılında hacca gitmek isteyen hacı adayları tarafından sorgulanmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2024 hac ön kayıt takvimiyle birlikte, ön kayıt işlemleri başladı. Peki, hac ön kayıt başvuruları nasıl yapılır, başvuru ücreti ne kadar?

Uzmanlar uyardı: Uçağa binmeden valizinizin fotoğrafını çekin!

Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Dr. Öğr Üyesi Zeynep Tunca Özcan, “Yolcular, havalimanlarında valizlerini sağlam halde havayolu firmalarına teslim etmeden önce mutlaka fotoğrafını çekmeli. Valizler, seyahat süresi boyunca havayolu firmasının sorumluluğundadır” dedi.

Sınırda yangın paniği: Yunanistan tüm yolları trafiğe kapattı

YUNANİSTAN'daki orman yangını nedeniyle Edirne'deki İpsala Sınır Kapısı ile bağlantılı Yunanistan tarafındaki tüm yollar, trafiğe kapatıldı; sınır kapısından çıkışlar da durduruldu.

Lübnanlıların yaz tatili tercihi Türkiye

Lübnanlılar yaz aylarında coğrafi ve kültürel yakınlık, vize muafiyeti ve uçak seferlerinin sıklığı dolayısıyla yurt dışı tatil rotası olarak Türkiye'yi tercih ediyor. Türkiye'ye 2022 yılında 272 bin 844 Lübnanlı turist ziyaret etti. Lübnanlıların yaz tatili için tercih ettiği destinasyonlar arasında Antalya, İstanbul, Bodrum ve Marmaris bulunuyor.

Yabancılara müze girişleri 1 Ağustos’ta güncellenecek

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine girişte, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı sahibi olmayan yabancı uyruklulara yapılan bilet satışlarında 1 Ağustos'tan itibaren güncel fiyat uygulanmaya başlanacak.

PAYLAŞ

Türkiye’nin en popüler çevrimiçi yemek platformlarından yemeksepeti, “Yaya Kurye” olarak isimlendirdiği yeni hizmetini duyurdu. Şirketin karbon ayak izi azaltma politikasının bir sonucu olarak karşımıza çıkan yeni hizmeti, adından da anlaşılabileceği üzere kuryelerin yürüyerek teslimat yapmalarını sağlayacak. Yemeksepeti, Yaya Kurye ile daha fazla istihdam sağlayacağını ifade ediyor.

Yaya Kurye sistemi kapsamında 1 kilometreden daha az mesafedeki teslimatlar, yürüyerek teslim edilecek. İlk aşamada İstanbul, İzmir, Antalya, Konya, Isparta, Muğla ve Balıkesir’de uygulanacak sistem, sonraki aşamada ülke geneline yayılacak. Yemeksepeti, Yaya Kurye sisteminin Yemeksepeti Market ve Yemeksepeti Mahalle hizmetlerinde de kullanılacağını açıkladı.

Alanında bir ilk olacak

Yemeksepeti tarafından yapılan açıklamaya göre Yaya Kurye, sektörde bir ilk olma niteliğinde. Şirket, yürüyerek teslimat yapmak isteyen kurye adaylarının part-time çalışabileceklerini, bu sayede rutin hayatlarını sürdürebileceklerini söylüyor. Yemeksepeti’ne göre özellikle de üniversite öğrencileri, Yaya Kurye hizmetine büyük ilgi gösterecek.

Yemeksepeti, Yaya Kurye gibi hizmetlerle çevreciliği ön planda tutmaya devam edeceklerini, gelecek dönemlerde bu tür girişimleri artıracaklarını söylüyor. Bu girişimlerin şirkete nasıl geri dönüşler yapacağını hep birlikte göreceğiz.

Yemeksepeti Yaya Kurye için hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz

spot_img