hava 21° Orta
DOLAR 19,0936 % % 0.21
EURO 20,6067 % % 0.48
GRAM ALTIN 1.202,00 % % -0,82
ÇEYREK A. 1.965,27 % % -0,82
BITCOIN 26.887,76 % -3.28
SON DAKİKA

Techland Yeni Fantastik RYO’sundan İlk Konsept Çizimi Paylaştı

İnceleyene bolca detay var...

Son Güncelleme :

17 Mart 2023 - 17:10

Techland Yeni Fantastik RYO’sundan İlk Konsept Çizimi Paylaştı

Dying Light serisinin yaratıcısı Techland Games geçtiğimiz sene yeni bir AAA açık dünya aksiyon rol yapma oyunu üzerinde çalıştığını duyurmuştu. İşte şimdi o oyundan ilk konsept çizim karşımızda.

Techland Twitter üzerinden yüksek çözünürlüklü bir konsept çizim paylaştı. Eğer bu çizim oyun dünyasına dair ipuçları barındırıyorsa detaylı çıkarımlar yapabilmek mümkün.

Öncelikle görsele tıklayıp büyük haline bir bakalım:

Öncelikle uzakta parçalanmış bir ay veya gezegen görüyoruz. Belki de o üzerinde bulunduğumuz gezegenin ayıdır ve başına bir şey gelmiştir.

Ön planda ağaca tırmanmış bir adam var ve giysisi de pek bir yerel halk kokuyor. Ağacı tutuş şekli dikeyselliğe işaret ediyor olabilir. Sonuçta Dying Light gibi parkur mekaniklerinin kitabını yazan bir serinin geliştiricisinden bahsediyoruz, dolayısıyla dikeysellik kimseyi şaşırtmaz.

Ağaçta ve sağ tarafta bu dünyanın hayvanlarından örnekler görüyoruz. Rengarenk kuşlar ve maymun benzeri hayvanlar var. İleride ise bir şehir veya tapınak sahnesi mevcut.

Techland’in bu oyununda oldukça tecrübeli isimlerin görev aldığını daha önceden öğrenmiştik, umarım yakın zamanda bu oyuna dair daha yeni şeyler öğreniriz de heyecanımız artar.