24 Eylül 2023 Pazar

Orijinal uygulamaların sahteleri hakkında Google’dan uyarı!

HABER GİRİŞ

GÜNCELLEME

BENZER HABERLER

Bluesky, 1 milyon kullanıcıya ulaştı!

Twitter(artık X) alternatifi olarak yola çıkan Bluesky, 1 milyon kullanıcıyı geride bırakmayı başardı.

WhatsApp’dan devrim niteliğinde özellik: Tüm sohbet uygulamalarını içerecek!

WhatsApp'ta üçüncü taraf uygulamalardan gelen sohbetlerin yer alacağı yeni bir bölüm tespit edildi. İşte detaylar...

Türk bilim insanları uzaydaki karbondioksiti oksijene dönüştürecek!

Türkiye'nin insanlı ilk uzay yolculuğu kapsamında gerçekleştirilecek olan deneyle, mikroalg türlerinin karbondioksiti oksijene çevirme performanslarını sensörler vasıtasıyla inceleyeceklerini bildirdi.

Apple Vision Pro, iOS’taki binlerce uygulamaya erişebilecek!

Apple'ın yeni karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro, çıkış yaptığı gün Apple Store'da yer alan uygulamaları çalıştırabilecek. Gözlüğün önümüzdeki yıl 3,500 dolarlık fiyatıyla raflardaki yerini alması bekleniyor.

Android kullanıcısı iOS’tan fazla olsa da gelirleri daha fazla!

Yeni yapılan bir hesaba göre iPhone kullanıcıları, Android kullanıcılarına kıyasla uygulamalara daha çok harcama yapıyor.

PAYLAŞ

Android kullanıcılarını Play Store’da orijinal uygulamaların yanı sıra sahtelerine de dikkat edilmesi gerektiğini savunan Google, bu tür hesaplara karşı dikkatli olunması gerektiğini ve söz konusu uygulamaların telefon ve tabletlere indirilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Akıllı telefon kullanıcılarının bilgilerini ele geçiren veya gizli ücretli abonelikler yapan tehlikeli ve zararlı yazılımların yanında popüler uygulamaların sahteleri de bulunuyor. Bu mobil uygulamalar App Store’da olabildiği gibi Google Play Store tarafında daha çok karşımıza çıkabiliyor.

Bu kapsamda akıllı telefon kullanıcılarının tehlikeli olarak sıralanan uygulamaları indirmişlerse hemen silmeleri uzmanlar tarafından öneriliyor. Google tarafından da uyarılan kullanıcıların Signal Plus Messenger ve FlyGram uygulamalarını hemen silmesi gerekiyor. 

Signal Plus Messenger’ı Google fark etmeden önce aylarca Play Store’da kaldı. Bu ise 100 bin kişinin uygulamayı indirmesine neden oldu. FlyGram da oldukça tehlikeli ve kullanıcılar eğer bu iki uygulamayı indirdiyse telefonlarından kaldırmaları gerekiyor.

spot_img