24 Eylül 2023 Pazar

Nokia üreticisinden yeni akıllı telefon hamlesi: Kendi markasını çıkarıyor!

HABER GİRİŞ

GÜNCELLEME

BENZER HABERLER

Çin’de hangi cep telefonu markalarını tercih ettiği açıklandı

Apple'ın tanıttığı iPhone 15 serisine övgüler yağdıran Çinliler buna rağmen yapılan anketlerde yüzde 60 oranında Huawei cihazlarını tercih etti. Çin yakın bir zamanda devlet kurumlarında iPhone kullanımını yasaklamıştı.

Papara, oyunseverleri GameX 2023’te bir araya getirdi

Bu yıl 30 Ağustos - 2 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2023 sona erdi.

YouTube’dan yeni özellik: Artık oyun oynanabilecek

Teknoloji devi Google'ın sahip olduğu video platformu YouTube'da artık oyunların da yer alacağı açıklandı. YouTube'un hem tarayıcı hem de mobil versiyonunda oyunlar oynanabilecek.

Apple’ın Vision Pro, tim iPhone uygulamalarında çalışabilecek!

Apple'ın Vision Pro gözlüğü için hazırladığı App Store, tüm uyumlu iPhone ve iPad uygulamalarını "varsayılan olarak" içerecek. Salı günü yapılan bir güncellemede Apple, yeni App Store'u bu sonbaharda visionOS'un geliştirici beta sürümüyle ...

Basit bir ayarla iPhone’unuzun pili daha uzun dayanabilir!

Telefon pilleri ilk iPhone'dan bu yana uzun bir yol kat etti, ancak iPhone'unuzun pilinin gün boyunca ne kadar dayanacağını optimize etmek için hala yapabileceğiniz şeyler var. Mesela bu basit ayar gibi...

PAYLAŞ

Global Nokia markalı akıllı telefonlar üretmesiyle tanınan Finlandiyalı şirket HMD, şu günlerde kendi akıllı telefon markasını çıkarmaya hazırlanıyor.

Nokia akıllı telefonlarıyla birlikte kendi markasını da üretmek isteyen şirket sürpriz ortakları olduğundan bahsetti. Nokia telefonlarının yuvası HMD Global kendi markasını üretecek!

Pazartesi günü, HMD Global CEO’su Jean-Francois Baril, Linkedin’de yaptığı bir açıklama ile gündeme bomba gibi düştü. Şirketin portföyünü, heyecan verici yeni ortaklarla genişleteceğini duyurdu. Ancak ortaklardan henüz bahsetmedi. Şimdi akıllara Nokia telefonlarının üretimine nokta mı koyacak sorusu geliyor. Dayanıklılık deyince akla ilk gelen telefonlardan olan Nokia serisinden vazgeçmeyecek. Üretimi devam edecek. HMD markalı telefonlarla birlikte akıllı telefon pazarında yer edinmeye devam edecek.

Baril, “Son altı yıldır sahip olduğumuz ayrıcalıklı bir konumdan memnunuz. HMD – Nokia telefonlarının evi oldu. Bu bizim için harika bir yolculuk olduArtık yolculuğumuzun bir sonraki adımına hazırız. Tüketici ihtiyaçlarına odaklanan telekomünikasyon için yeni bir dünya yaratacak bir güç olarak pazara bağımsız olarak girmek istiyoruz.” dedi.

Peki HMD Global’in yeni telefonları nasıl olacak? Şirket bu konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Yeni marka telefonlarının da çıkış tarihini vermedi. Biraz şirketin tarihçesine bakalım. 2016 yılında Microsoft’un Nokia ile ilgili haklarından vazgeçmesinin sonrasında kuruldu.

Foxconn, Microsoft’un akıllı telefon işini devraldı. Foxcon da kim derseniz, Foxconn’un kurucusu Terry Gou, aynı zamanda HMD Global’in ana sahibidir. Nokia markalı cihazlar şu anda Foxconn tarafından üretiliyor. Dolayısıyla üretim aşamasındaki HMD markalı ürünlerin de Tayvanlı teknoloji devinin elinden çıkması çok olası.

HMD tarafından piyasaya sürülen Nokia C32 gibi Nokia markalı telefonlar bütçe dostu telefon kategorisinde üretiliyor. Muhtemelen yeni telefonlarda da benzer bir yol izleyecek. Baril, şirketin daha sürdürülebilir ve uygun fiyatlı bir gelecek için tasarım yapmaya devam edeceğinden bahsetti.

Bu yeni cihazların fiili üretiminin arkasında Foxconn var. HMD Global hâlâ büyük ölçüde eski Nokia yöneticileri tarafından yönetiliyor. Dolayısıyla bu, Nokia’nın mirasının bir kısmını yeni bir isim altında geri alması için bir fırsat olabilir.

spot_img