24 Eylül 2023 Pazar

Meksika’da uzaylı fosili ortaya çıktı: Uzaylı kongrede tanıtıldı!

HABER GİRİŞ

GÜNCELLEME

BENZER HABERLER

Bilgisayarın kasalarının temizliğine ne kadar dikkat ediyorsunuz! Kasa nasıl temizlenir?

Bilgisayarlar günlük hayatta en çok kullanılan aletlerin başında geliyor. Ancak bilgisayarların düzenli olarak temizlik bakımlarının yapılması gerekiyor. Aksi halde ısındığı için yavaşlayabiliyor. Peki bilgisayar nasıl temizlenir?

Loch Ness Canavarı için yapılan arama çalışmalarında gizemli sesler duyuldu

Loch Ness Canavarı, ya da halk arasındaki adıyla Nessie için gerçekleştirilen arama çalışması, bugüne kadar yapılan en kapsamlı çalışma olarak tarihe geçti. Henüz sonuçlar yayınlanmasa da, bazı sesler duyulması heyecanı doruğa çıkartmaya yetti.

YouTube Music’den herkesin beklediği özellik geldi: Artık şarkı sözleri takip edilebilecek!

YouTube Music, artık kullanıcılar müzik dinlerken şarkı sözlerini takip edebileceğini duyurdu. Uygulamanın güncel versiyonuna sahip iOS ve Android kullanıcıları özelliği kullanabilir.

Samsung ChatGPT’ye alternatif geliştiriyor!

Samsung daha önce ChatGPT'yi yasaklamasıyla ve şirket içinde yepyeni bir alternatif kullanılacağını duyurmasıyla gündeme gelmişti.

Yeni Volkswagen Golf, gelecek yıl Türkiye’de satışa çıkıyor

Önümüzdeki yıl satışa sunulması planlanan makyajlı Volkswagen Golf, ülkemize manuel vites seçeneğiyle gelmeye devam edecek.

PAYLAŞ

Meksika’nın Mexico City’de yaklaşık 1000 yıllık fosil oldukları tahmin edilen 2 uzaylı cesedi ülkenin kongresinde tanıtıldı.

Etkinlik, ünlü gazeteci ve ufolog Jaime Maussan tarafından yönetildi. Küçük “insan olmayan” bedenlerin halkın görmesi için şeffaf kutularda sergilenmesiyle gösteri büyük ilgi gördü.

Bin yıllık olduğuna inanılan mumyalanmış örnekler Peru’nun Cusco kentinden getirildi. Etkinliğe bilim insanları ev sahipliği yaptı; Amerikalılar Güvenli Havacılık ve Uzaydan Sorumlu İcra Direktörü Ryan Graves ve eski bir ABD Donanması pilotu da oradaydı.

Maussan, bulgularını hükümeti üyelerine ve ABD’li yetkililere yeminli olarak sundu. “UFO örnekleri” olarak adlandırdığı örneklerin yakın zamanda Meksika Özerk Ulusal Üniversitesi’nde (UNAM) incelendiği belirtildi.

İnsan dışı bir canlıya ait fosil

DNA KANITLARI TOPLANDI

Üniversitedeki bilim insanları, radyokarbon tarihleme tekniklerini kullanarak örneklerden DNA kanıtları elde etmeyi başardılar.

Maussan, bu örneklerin bilinen karasal evrimimize uymadığını vurguladı. Popüler inanışın aksine, bu varlıklar bir UFO enkazının ardından keşfedilmedi. Bunun yerine, bir tür alg olan diatom madenlerinde bulundular ve daha sonra fosilleştiler.

Bu açıklama dünya çapındaki UFO meraklıları ve gerçeği arayanlar arasında bir heyecan dalgasına yol açtı.

Ancak bu aynı zamanda Dünya’nın ötesindeki yaşam anlayışımız ve dünya dışı varlıkların potansiyel varlığı hakkında da birçok soruyu gündeme getiriyor.

Daha önce, üç tanık temmuz ayında ABD Kongresi önünde tanımlanamayan hava olayları (UAP) hakkında ifade vermişti.

Eski bir askeri istihbarat memuru olan David Grusch, Temsilciler Meclisi Gözetim komitesine, kendisi Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi’nin bir üyesiyken ABD’ye düşen UFO’ları geri alma ve tersine mühendislik yapma çabalarından dar olduğunu söylemişti.

Fosil kalıntıları

Fosil kalıntıları
spot_img