hava 23° Orta
DOLAR 23,1520 %% 7.3
EURO 24,9211 %% 7.46
GRAM ALTIN 1.459,78 %% 7,24
ÇEYREK A. 2.386,75 %% 7,24
BITCOIN 619.400 %10.532

Lady Gaga, Joker 2’de Yer Alacağını Doğruladı

Warner Kardeşler son günlerde aldığı kararlar neticesinde epey yoğun bir gündem oluşturmayı başardı. Başta HBO Max ve Batgirl haberleri olmak ......

Son Güncelleme :

05 Ağustos 2022 - 15:37

Lady Gaga, Joker 2’de Yer Alacağını Doğruladı

Warner Kardeşler son günlerde aldığı kararlar neticesinde epey yoğun bir gündem oluşturmayı başardı. Başta HBO Max ve Batgirl haberleri olmak üzere stüdyoyu ilerleyen dönemlerde bambaşka bir süreç bekliyor. Tüm bu tuhaf kararlar silsilesi DC külliyatının en tuhaf karakteri Joker‘e de sirayet etti. Todd Phillips‘in senaryosunu yazdığı Joker 2: Folie a Deux, önce resmen onaylandı sonra vizyon tarihi açıklandı. Ancak asıl bombayı dün ünlü şarkıcı Lady Gaga patlattı. Joker 2’de Lady Gaga’yı Harley Quinn olarak izleyeceğimiz kesinleşti.

Bundan yaklaşık bir ay kadar önce yeni Joker filminin Lady Gaga’lı bir müzikal olabileceğini burada bildirmiştik. Folie a Deux yani İki Kişilik Delilik ile ilgili netlik düzeyi arttıkça hayranlar Lady Gaga cephesinden de bir gelişme bekliyordu. Zaten Gaga’nın sosyal medya üzerinden bu haberi paylaşmasından çok kısa bir süre önce The Wrap, yeni filmde bolca Arkham Asylum sahnesi olacağını belirtmişti.

Arkham Asylum’un içerisinde bir Joker, Joker’in yanında Doktor Harleen Quinzel… Tüm taşlar yerine oturmaya başlıyor gibi gözüküyor. Lady Gaga’nın gönderisindeki silüetlerin dans etmesi de işin müzikal kısmında da bir gelişme olabileceğini işaret ediyor. Joker ilk ortaya çıktığında biraz Scorsese esintisi biraz da deliliğe övgüsüyle olaylara değişik bir perspektiften bakmayı başarmıştı. Şimdi yapımcılar ve yönetmen Todd Phillips, Lady Gaga’nın da etkisiyle bambaşka bir yola gidiyor. Joaquin Phoenix ve Lady Gaga’nın sahne uyumunu da gerçekten merak ediyorum. 4 Ekim 2024 günü vizyona girecek olan Joker 2, her anlamda büyük yankı uyandıracak gibi gözüküyor.