24 Eylül 2023 Pazar

‘Hadi Uyu Artık’ bu sezon tekrar tiyatroseverlerle buluşuyor

HABER GİRİŞ

GÜNCELLEME

BENZER HABERLER

‘İmparator’ oyunu ile sezonu Genco Erkal kapatıyor

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda 16 Ağustos'ta “N’Olcak Bu Yusuf Umut’un Hali?” oyunu sahnelenecek. Sezon kapanışını ise 17 Ağustos'ta Genco Erkal yapacak!

Sefiller, AKM’de tiyatroseverlerle buluşuyor

Bugüne kadar filmlere, müzikallere ve tiyatro oyunlarına konu olan “Sefiller”, ADT oyuncuları tarafından Atatürk Kültür Merkezi sahnelerine taşınıyor.

Leydi Bright’ın Deliliği Türkiye’de ilk kez sahnede!

Lanford Wilson’dan acı dolu bir kahkaha... Amerikalı oyun yazarı Lanford Wilson’ın “Leydi Bright’ın Deliliği” adlı yapıtı, Türkiye’de ilk kez sahneleniyor.

Okan Bayülgen, Shakespeare’in III. Richard’ını sahneye taşıyor

Okan Bayülgen, Shakespeare’in III. Richard’ını sahneye taşıyor. Bayülgen, Richard’ın gerçekliğini tartışmaya açıyor. Biletler şimdiden tükendi!

2023’ün ilk yarısında en çok satılan oyunlar belli oldu: İşte en çok satan ilk 10 oyun…

2023 yılının ilk ayında, Avrupa'da en çok satan oyunlar listesi açıklandı. İlk sırda büyük bir sürpriz olmasa da, listedeki bazı oyunların beklenenin ötesine ulaştığı rahatlıkla söylenebilir.

PAYLAŞ

Herkesin kendisinden, çevresinden bir şey bulabileceği hem dramatik hem de komedi öğelerinin aynı oyunda iç içe bulunduğu “Hadi Uyu Artık” bu sezon da izleyici karşısına. Geçtiğimiz sezon prömiyerinde satılan biletlerin gelirinin otizmli bireylerin eğitimine katkı sağlamak için bağışlandığı; Fulden Akyürek ve Bilal Çatalçekiç’in rollerini paylaştığı bu keyifli komedide sizler de kahkahalarınıza engel olamayacaksınız!

Hidayet Erdinç’in yazıp yönettiği, Fulden Akyürek ve Bilal Çatalçekiç’in başrollerini paylaştığı Hadi Uyu Artık, Gerçek Sanat Atölyesi yapımcılığında ve GravityStudio&Stage organizasyonu ile tiyatroseverlerle buluşuyor. Evliliğinin zaman içinde sıradanlaştığını düşünen ve onu daha canlı hale getirmek isteyen Aslı’nın zamansız girişimi nedeniyle zor durumda kalan Hakan’ın ve eşi Aslı’nın düştüğü komik durumların anlatıldığı oyunun biletlerine biletinial ve biletix’ten ulaşabilirsiniz.

‘HADİ UYU ARTIK!’ KONUSU

Aslı ile Hakan’ın evliliği sıradan bir hal almıştır. Her ikisi de eski günlere dönmek isterler ancak Aslı’nın bunun için seçtiği zaman çok kötüdür. Sabaha karşı 04:00’da Aslı, yorgunluktan bitap düşmüş olan Hakan’ı zorla kafasında kurduğu o fantezi dünyasına sokmaya çalışır. Birkaç saat sonra çok önemli bir toplantısı olan Hakan için Aslı’nın bu zamansız evliliği renklendirme çabasına karşılık vermek çok zordur. Ancak Aslı kararlıdır. Düştükleri komik durumlar bile Aslı’yı vazgeçirmez. Sonunda ikisi de eteğindeki taşları dökmeye başlar. Oyunda, geçmişten gelen travmaların evlilik üstündeki etkisi, yaşadığımız toplumda kadın olmanın zorluğu, erkek olmanın sorumluluğu irdelenir.

Her şey değişmekte ve farklılaşmaktadır. Peki, bu yoğun döngü içinde evlilik, birliktelik, aşk, adına ne derseniz deyin aynı kalabilir mi? Birbirlerini seçmelerine rağmen, eskiyen, sıradanlaşan şey nedir? Yoksa aşk yeterli değil mi? Herkesin kendisinden, çevresinden bir şey bulabileceği bir hikaye Aslı ile Hakan’ın hikayesi. Kimi zaman komik ve duygusal. Biraz komedi, biraz dram… Zaten evlilik de öyle değil mi?

HADİ UYU ARTIK!
Yazan & Yöneten: Hidayet Erdinç
Oynayanlar: Fulden Akyürek, Bilal Çatalçekiç
Konsept Tasarımı: Miray Çatalçekiç
Işık Tasarım: Mustafa Türkoğlu
Afiş Tasarım: Emre Reisoğlu
Afiş Fotoğrafı: Celal Başin
Yapım: Gerçek Sanat Atölyesi
Organizasyon: GravityStudio&Stage
OYUN SÜRESİ: İki Perde 90 DK
YAŞ SINIRI: 13+

spot_img