hava 21° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 22,9594 %% 6.33
EURO 24,6366 %% 6.42
GRAM ALTIN 1.442,70 %% 5,98
ÇEYREK A. 2.358,82 %% 5,98
BITCOIN 612.394 %9.148

George R.R. Martin, Game of Thrones’un 4. Sezonundan Sonra Diziden Kopmuş

Game of Thrones serisinin yaratıcısı George R.R. Martin, New York Times'a verdiği röportajda Game of Thrones dizisinin tartışmalı son sezonlarına ......

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2022 - 18:22

George R.R. Martin, Game of Thrones’un 4. Sezonundan Sonra Diziden Kopmuş

Game of Thrones serisinin yaratıcısı George R.R. Martin, New York Times’a verdiği röportajda Game of Thrones dizisinin tartışmalı son sezonlarına da değindi ve dizinin. 4 sezonundan sonra “diziden koptuğunu”, özellikle de son iki sezonda hiç yer almadığını açıkladı. Zaten dizinin son iki sezonu işlerin iyice koptuğu iki sezon olarak hafızalardaki yerini koruyor.

Martin dizinin ilk dört sezonuna müdahil olan bir isimdi, ama 5 ve 6. sezonlarda ve özellikle de 7 ve 8. sezonda tamamen işin dışında kaldığını söylüyor.

Martin bu durumu açıklamasını isteyen soruya da “bunu Dan ve David’e sorun” diyerek cevap vermiş. Bahsettiği isimler Game of Thrones dizisinin yürütücüleri D.B. Weiss ve David Benioff.

Dizinin 5. sezonu kaynak eser olan romanlardan kopmaya başladığı noktaydı ve sonrasında da kendisine tamamen farklı bir yol çizdi.

Zaten Martin de 5. sezondan sonra dizinin gittiği yoldan endişeli olduğunu söylemiş, “benim şablonumu takip etmiyorlar” demeye başlamıştı. İlk sezonlar George’un çizdiği yol haritasına göre ilerlerken beşinci sezonla birlikte ciddi sapmalar başlamıştı.

Tabii George R.R. Martin hala daha yeni kitabı yazacak da hikayeyi nereye götüreceğini öğreneceğiz, ölme eşeğim ölme.