24 Eylül 2023 Pazar

Bluesky, 1 milyon kullanıcıya ulaştı!

HABER GİRİŞ

GÜNCELLEME

BENZER HABERLER

Orijinal uygulamaların sahteleri hakkında Google’dan uyarı!

Play Store'da sahte ya da kullanıcıların bilgilerini kopyalayan ya da çalan uygulamalar belirebiliyor. Google tarafından hemen silinmesi önerilen uygulamalar...

WhatsApp’dan devrim niteliğinde özellik: Tüm sohbet uygulamalarını içerecek!

WhatsApp'ta üçüncü taraf uygulamalardan gelen sohbetlerin yer alacağı yeni bir bölüm tespit edildi. İşte detaylar...

Türk bilim insanları uzaydaki karbondioksiti oksijene dönüştürecek!

Türkiye'nin insanlı ilk uzay yolculuğu kapsamında gerçekleştirilecek olan deneyle, mikroalg türlerinin karbondioksiti oksijene çevirme performanslarını sensörler vasıtasıyla inceleyeceklerini bildirdi.

Apple Vision Pro, iOS’taki binlerce uygulamaya erişebilecek!

Apple'ın yeni karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro, çıkış yaptığı gün Apple Store'da yer alan uygulamaları çalıştırabilecek. Gözlüğün önümüzdeki yıl 3,500 dolarlık fiyatıyla raflardaki yerini alması bekleniyor.

Android kullanıcısı iOS’tan fazla olsa da gelirleri daha fazla!

Yeni yapılan bir hesaba göre iPhone kullanıcıları, Android kullanıcılarına kıyasla uygulamalara daha çok harcama yapıyor.

PAYLAŞ

Herkesin kayıt olamadığı ve davetiye sistemiyle giriş yapılabilen Bluesky uygulamasında 1 milyon kullanıcı sınırı aşıldı. Hem iOS hem de Android tarafındaki kullanıcılara sesleniyor ancak herkes hemen giriş yapamıyor.

Davetiye sistemiyle giriş yapılan uygulama halen aynı sistemi devam ettiriyor ve Twitter’ın X olmasıyla, Bluesky’a büyük bir göç yaşandı.

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’nin yeni bir uygulama arayışı içinde kurduğu Bluesky, X’ten farklı olarak merkezi olmayan bir yapıya sahip. Ancak bir diğer yandan uygulama tasarım olarak Twitter’a çok benziyor bu sayede uygulamaya yeni dahil olan kişiler kolayca alışıyor.

Uygulamanın ne zaman herkese açılacağı bilinmiyor olsa da X’ten kaçışın uygulamayı daha da popüler hale getireceği tahmin ediliyor.

spot_img