24 Eylül 2023 Pazar

Biden’dan ‘azil’ açıklaması: Hükümeti kapatmak istiyorlar!

HABER GİRİŞ

GÜNCELLEME

BENZER HABERLER

İran’dan Suudi’lere ‘İlişkileri güçlendirelim’ mesajı!

Cumhurbaşkanı Reisi, muhataplarına gönderdiği mesajda ikili ilişkilerin geliştirilmesi çağrısında bulundu.

Tayvan’dan Elon Musk’a gözdağı: Tayvan satılık değildir!

Tayvan'ın 'Çin'in ayrılmaz bir parçası' olduğunu söyleyen Elon Musk'a tepki gösteren Dışişleri Bakanı Wu, "Dinle; Tayvan, Çin Halk Cumhuriyeti'nin bir parçası değil ve kesinlikle satılık değil" dedi.

Vietnam’da apartman yangını: 30 ölü!

Vietnam'ın başkenti Hanoi'de 9 katlı bir apartmanda çıkan yangında aralarında çocukların da bulunduğu 30 kişi hayatını kaybetti.

Libya’da meydana gelen sel felaketinde 10 bin kişi kayıp!

Libya’da meydana gelen sel felaketinde 2 binden fazla kişinin öldüğü, 10 bin kişinin ise kayıp olduğu duyuruldu. Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Libya Ofisi, sel nedeniyle 2 binden fazla kişinin de yerinden edildiğini bildirdi.

İran’dan ABD-Ermenistan ortak tatbikatına tepki geldi!

ABD-Ermenistan ortak tatbikatına İran'dan sert tepki geldi.

PAYLAŞ

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhuriyetçi Parti’nin hakkında azil soruşturması başlatılması için harekete geçmesi konusunda açıklama yaptı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Demokrat Partili Biden, Virginia eyaletinde düzenlenen bağış etkinliğinde kendisi hakkındaki azil soruşturmasıyla ilgili açıklamalara ilişkin ilk kez konuştu. Biden, burada yaptığı açıklamada, “Tam olarak neden bilmiyorum; ama beni azletmek istediklerini biliyorlardı. Şu an söyleyebileceğim en iyi şey, beni azletmek istiyorlar çünkü hükümeti kapatmak istiyorlar” ifadelerini kullandı.

‘İLK GÜNDEN BERİ BENİ AZLETMEK İSTİYOR’

Azil soruşturmasına odaklanmak istemediğini söyleyen Joe Biden, “Her gün kalkıyorum. Şaka değil; azle odaklı değilim. Yapılacak bir işim var” diye konuştu. ABD Başkanı Biden, Cumhuriyetçi Partili Temsilciler Meclisi üyesi Marjorie Taylor Greene’e işaret ederek, başkan olduğu ilk günden bu yana kendisini azletmek istediğini iddia etti.

Cumhuriyetçi Partili Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, 12 Eylül’de Biden hakkında azil soruşturması açılması için resmi bir çağrıda bulunmuştu. McCarthy, Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçilerin Biden hakkında ‘ciddi ve güvenilir’ iddialar öne sürdüğünü, azil soruşturmasını son dönemde bu iddiaların üzerinde çalışan Adalet, Gözetim ile Mali Mevzuat Komitesinin ortaklaşa yürüteceğini açıklamıştı.

spot_img