hava 21° Orta/Rüzgârlı
DOLAR 23,2307 % % 7.69
EURO 25,0057 % % 7.89
GRAM ALTIN 1.450,84 % % 6,58
ÇEYREK A. 2.372,12 % % 6,58
BITCOIN 624.803 % 6.623

Beklediğimiz Indie’ler – Crowsworn

[ Beklediğimiz Indie'ler köşemizde takip listemizde olan ve çıkmasını sabırsızlıkla beklediğimiz indie oyunları ilgi çekici beş maddede tanıtmaya ......

Son Güncelleme :

15 Ağustos 2022 - 15:37

Beklediğimiz Indie’ler – Crowsworn

[ Beklediğimiz Indie’ler köşemizde takip listemizde olan ve çıkmasını sabırsızlıkla beklediğimiz indie oyunları ilgi çekici beş maddede tanıtmaya çalışıyoruz. ]

Hollow Knight: Silksong duyuralı 3,5 sene geçti ama beklenti ve heyecan o kadar yüksek seviyede ki daha şimdiden muadilleri türemeye başladı. Haiku, The Robot ve Ghost Song gibi örneklerin yanına rahatlıkla ekleyebiliriz Crowsworn’u da.

Beklediğimiz Indie’ler – Crowsworn

> E tabii söz konusu Hollow Knight olunca Crowsworn’un da 2D metroidvania türünde olduğunu tahmin etmek zor değil. Souls-like havasını da fazlaca hissedeceğimiz oyun Devil May Cry ve Bloodborne’dan da esinlenmiş. Elimizdeki materyalden Devil May’ın kombat içerisindeki silah kullanımını, Bloodborne’dan da Viktorya dönemi karanlığı ve gizemi (ve tabii ki souls like elementi) aldığını söyleyebiliriz.

Beklediğimiz Indie’ler – Crowsworn

> Fötr şapkalı bir karga olarak Fearanndal’ın gizemini keşfedeceğiz Crowsworn’da. Bu dünyanın neden bu kadar kasvetli olduğunu gerek NPC’lerle konuşarak gerek farklı şehirleri gezerek anlamaya çalışacağız. Keşif, bu oyunun ana mekaniklerinden biri ve oyun boyunca sizi etkileşimde tutacak. En azından vaatler bu şekilde.

> Ana karakterimizin dövüş için üç farklı özelliği var. Bunlar; yakın dövüş için tırpan, orta ve uzak saldırı için tabanca ve Corvian güçleri adındaki farklı büyülerden oluşuyor. Bu sayede düşman nerede olursa olsun saldırı yapma şansınız oluyor. Bu da tabii yoğun bir kombat deneyimi demek. Oyunda ayrıca zorlu platformlar da olacak. Yani beklenti sadece saf aksiyon şeklinde olmasın.

Beklediğimiz Indie’ler – Crowsworn

> Geçtiğimiz sene temmuz ayında Kickstarter kampanyası olarak ilk kez boy gösteren Crowsworn 125 bin Kanada dolarlık hedefi sadece 3 saatte yakaladı. Kampanya bitimindeyse hedefin tam 10 katı para toplamış oldular. Bu da ekibin maddi hedef olarak koyduğu tüm özellikleri oyunda göreceğimiz anlamına geliyor. Bunların içerisinde seslendirme, sinematik ara sahneler, farklı oyun modları, alternatif sonlar gibi oyunu daha da derinleştiren içerikler var.

Beklediğimiz Indie’ler – Crowsworn

> Crowsworn, geliştirici ekip Mongoose Rodeo’nun ilk oyunu olacak. Kanada ve Londra’da yaşayan ve sadece 5 kişi tarafından oluşan ekibin pazarlama işlerinden sorumlusu Matthew Griffin aynı zamanda Hollow Knight: Silksong’un da pazarlama işlerinden sorumlu. Yani bir nevi kardeş oyunlar diyebiliriz 🙂

Beklediğimiz Indie’ler – Crowsworn

CROWSWORN

Tür: Aksiyon Metroidvania

Platform: PC

Yapım: Mongoose Rodeo

Dağıtım: Mongoose Rodeo

Çıkış Tarihi: TBD