Bakan açıkladı: 4 bin 147 sözleşmeli personel alınacak « Haberi Burada

25 Eylül 2022 - 20:43

Bakan açıkladı: 4 bin 147 sözleşmeli personel alınacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 4 bin 147 sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, bir yandan …

Bakan açıkladı: 4 bin 147 sözleşmeli personel alınacak
Son Güncelleme :

08 Eylül 2022 - 19:52

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 4 bin 147 sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, bir yandan ülkenin gençlerine, vatandaşlarına hizmet sunarken, bir yandan da yetişmiş iş gücünü rasyonel bir şekilde istihdam etmenin çabası içerisinde olduklarını belirtti.

Bakanlığının görev ve yetki alanına giren her konuda, titizlikle yürüttükleri bir personel politikalarının bulunduğunu vurgulayan Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Sporda ve gençlik alanında ortaya koyduğumuz politikalar, yurdun dört bir yanında yükselen tesisler, hizmetlerin standardının korunması noktasında personel alım ihtiyacını da doğuruyor. Biz de bu süreçleri hızlı ve objektif bir şekilde yürüterek, her geçen gün bakanlık ailemizi genişletiyoruz. Genişletmeye de devam edeceğiz. Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 300 büro personeli, 866 koruma ve güvenlik görevlisi ile 2 bin 981 destek personeli (temizlik) alınacak. Yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın 2020 yılı KPSS puanı esas alınarak gerçekleştirilecek 4 bin 147 personel alımı şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.