hava 12° Orta
DOLAR 19,0540 % % 0.13
EURO 20,5095 % % -0.63
GRAM ALTIN 1.211,97 % % -0,66
ÇEYREK A. 1.981,56 % % -0,66
BITCOIN 543.547 % -1.055
SON DAKİKA

Assassin’s Creed Codename Red’de Samuray veya Şinobi Olabileceksiniz

Sizin ilk tercihiniz samuray mı olacak şinobi mi?...

Son Güncelleme :

17 Mart 2023 - 18:10

Assassin’s Creed Codename Red’de Samuray veya Şinobi Olabileceksiniz

Ubisoft, geçtiğimiz yıl birden çok Assassin’s Creed oyunu duyurmuştu. Duyurulan bu oyunlardan birisi de Codename Red isimli oyundu. Bugüne kadar oyundan çok fazla bilgi gelmedi. Eldeki az sayıda bilgiden birisi oyunun Ubisoft Quebec tarafından geliştirilmekte olduğu, bir diğeri de Feodal Japonya’da geçeceğiydi. Zaten serinin hayranları uzun zamandır Japonya’da geçen bir AC oyunu bekliyordu, sonunda muratlarına erecekler.

Japonya’ya doğru yol alınca, haliyle akıllara samuraylar ve ninjalar geliyor. Insider Gaming’in oyuna dair ulaştığı bilgilere bakılırsa, oyunda 2 oynanabilir karakter olacak; hem samuray hem de ninja (şinobi) olarak oynanabilecek. Bu karakterlerden birisi kadın samurayımız, diğeri de Afrika kökenli şinobimiz olacakmış iddialara göre.

Oyunun gizliliğe odaklanacağının da altı çizilmekte. Ubisoft Quebec, Splinter Cell veya Hitman tarzı bir yaklaşımı benimsemekteymiş. Burada, etkisiz hale getirilen karakterlerin bedenlerinin gizlenmesi, ışıkları söndürüp gölgelere gizlenmek gibi özelliklerden bahsediliyor. Serinin hayranları, gizliliğin ön plana çıktığı bir oynanıştan hoşlanacaktır diye düşünüyorum.

Insider Gaming, son olarak Codename Red’in çıkış takvimi olarak 2024 sonbahar aylarının hedeflendiğini ama oyunun 2025’e de kalabileceğini aktarıyor.

Her ne kadar E3’te bu yılın AC oyunu Mirage ile ilgili tanıtımlara ağırlık verilmesi bekleniyorsa da onun ardından spot ışıkları Codename Red’e yönelebilir. Yeni haberleri merakla bekliyoruz, yakından takipteyiz.