hava 24° Parçalı Bulutlu
DOLAR 20,7866 %% -0.02
EURO 22,5595 %% 0.95
GRAM ALTIN 1.310,37 %% -0,16
ÇEYREK A. 2.142,45 %% -0,16
BITCOIN 26.894,23 %-0.9

AK Partili Turan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘Kur Korumalı Mevduat’ tepkisi

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'deki temasları kapsamında Biga Belediyesini ziyaret etti. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde ......

Son Güncelleme :

10 Ağustos 2022 - 15:52

AK Partili Turan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘Kur Korumalı Mevduat’ tepkisi

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale’deki temasları kapsamında Biga Belediyesini ziyaret etti.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

Turan şunları söyledi:

“Sayın Kılıçdaroğlu, seçim kazanmak uğruna devletin işleyişine zarar verecek adımları atmaktan çekinmiyor. Adeta toplumsal kaos hedefliyor. Daha önce bürokratları tehdit eden Kılıçdaroğlu, son zamanlarda da ‘Sınavlara girmeyin, araç almayın.’ gibi provokatif açıklamalarda bulunuyor. Yabancı yatırımcılara ‘Türkiye’ye yatırım yapmayın.’ çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, son olarak da kur korumalı mevduat hesabı olanları tehdit etti. Burada iyi niyet yok. Kılıçdaroğlu, iktidar olmak uğruna her şeyi mübah görüyor.”

Siyaset ile ekonominin karıştırılmaması gerektiğini söyleyen Turan, “Finansal istikrarı ve güveni zedeleyici açıklamaların kime ne faydası var? Her türlü eleştiri baş tacı ancak ülkeye ve millete zarar verebilecek söylemlerden uzak durmak tüm siyasilerin sorumluluğu.” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bizdeki seçmen bilgileri YSK’nin elinde yok.” şeklinde açıklama yaptığını söyleyen Turan, şöyle devam etti:

“Böyle bir şey nasıl olabilir? Parti misin başka bir şey mi? Eğer bu sözler doğruysa Kılıçdaroğlu suç işliyor. İlgili mercileri göreve davet ediyorum. Milletimiz her şeyi görüyoruz. Daha önce olduğu gibi, 2023’te de aziz milletimiz iktidarı bu zihniyete teslim etmeyecek.”