24 Eylül 2023 Pazar

AK Parti’de yeni sloganı belli oldu: Türkiye Yüzyılı için hep yeni hep ileri

HABER GİRİŞ

GÜNCELLEME

BENZER HABERLER

TUS ve STS Tıp Doktorluğu için sınav giriş belgeleri açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 2023 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ile 2023- Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı'nın (2023-STS Tıp Doktorluğu) 2. dönemi için giriş belgeleri erişime açıldı.

MEB açık lise için şartlar yeniden belirtendi: İşte şartlar!

SON DAKİKA HABERİ: Milli Eğitim Bakanlığı, örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler dışındakilerin örgün ortaöğretim kurumlarından açık öğretim liselerine nakil ve geçiş yapamayacaklarının hükme bağlandığını açıkladı.

Bakanlıktan yeni uygulama: Tarımsal Üretimin Planlanması Kurulu oluşturulacak!

Tarımsal üretimin öngörülebilir ve yönetilebilir olmasını sağlamak amacıyla "Tarımsal Üretimin Planlanması Kurulu" oluşturulacak.

Düğünde horoza içki içeren beş kişiye ceza!

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde bir düğünde horoza içki içirdikleri belirlenen beş kişiye toplam 27 bin lira idari para cezası kesildi.

Yeni kuşak internetten alış veriş yapıyor!

Günümüzde sosyo-kültürel etkileri giderek daha fazla hissedilmeye başlanan Z kuşağı, markaların pazarlama stratejilerinde de ilk sıralara yerleşiyor. Yapılan araştırmalar, Z kuşağının her şeyi hızla tükettiğini, ilgilerini canlı tutmak için sürekli yeni trendler yaratmak gerektiğini ortaya koyuyor.

PAYLAŞ

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, mevcut üyeleriyle 7 Ekim’deki kongre öncesinde son kez toplandı. Toplantıda kongrenin ana temasının, ‘Türkiye Yüzyılı İçin Hep Yeni Hep İleri’ olarak belirlendiği bildirildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin MYK toplantısına başkanlık etti. MYK mevcut üyeleriyle son kez toplandı. O toplantıda 4’üncü olağanüstü kongreye dair hazırlıklar ele alındı. Kongreye dair teşkilat başkanlığı ve tanıtım ve medya başkanlığı kapsamlı bir sunum yaptı. Edinilen bilgiye göre; MYK toplantısında kongrenin ana temasına karar verildi. Slogan “Türkiye Yüzyılı İçin Hep Yeni Hep İleri” olacak. Programda, “Cumhuriyetin Yüz Akı, Türkiye’nin Ortak Aklı” ile “Türkiye Yüzyılı İçin Hazırız, Kararlıyız” sloganları kullanılacak.

KONGREYE 400 YABANCI KONUK DAVET EDİLECEK

Yaklaşık 40 bin kişinin katılımı ile Ankara Arena’da gerçekleşmesi beklenen kongreye, aralarında yurt dışında faaliyet gösteren siyasi partiler, sivil toplum örgütü temsilcileri ve büyükelçilerden oluşan yaklaşık 400 yabancı konuk davet edilecek.

AK Parti’nin kongre için aralarında muhalefet partilerinin de olduğu 11 siyasi partiye davet göndermesi bekleniyor. Ayrıca kongreye eski bakanlar, eski ve mevcut milletvekilleri ile üyelik bağı devam eden parti kurucuları ve parti kurullarının eski ve mevcut üyeleri davet edilecek. Erdoğan’ın kongre sonrasında 100 bin gençle bir buluşma gerçekleştirmesi de bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kongrede yapacağı konuşmada partisinin yerel seçim çalışmalarının startını vermesi bekleniyor. AK Parti’nin 4’üncü olağanüstü kongresinde belirlenecek yeni kurmayları partiyi yerel seçimlere taşıyacak. Öte yandan AK Parti’nin en üst karar organı olan 110 kişilik merkez karar yönetim kurulunda yer alacak isimlerin belirlenmesine yönelik çalışma başladı.

spot_img