24 Eylül 2023 Pazar

2023’ün ilk yarısında en çok satılan oyunlar belli oldu: İşte en çok satan ilk 10 oyun…

HABER GİRİŞ

GÜNCELLEME

BENZER HABERLER

‘İmparator’ oyunu ile sezonu Genco Erkal kapatıyor

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda 16 Ağustos'ta “N’Olcak Bu Yusuf Umut’un Hali?” oyunu sahnelenecek. Sezon kapanışını ise 17 Ağustos'ta Genco Erkal yapacak!

‘Hadi Uyu Artık’ bu sezon tekrar tiyatroseverlerle buluşuyor

Fulden Akyürek ve Bilal Çatalçekiç'in iki kişilik komedi oyunu "Hadi Uyu Artık" yeni sezonda da tiyatroseverler ile buluşuyor.

Sefiller, AKM’de tiyatroseverlerle buluşuyor

Bugüne kadar filmlere, müzikallere ve tiyatro oyunlarına konu olan “Sefiller”, ADT oyuncuları tarafından Atatürk Kültür Merkezi sahnelerine taşınıyor.

Leydi Bright’ın Deliliği Türkiye’de ilk kez sahnede!

Lanford Wilson’dan acı dolu bir kahkaha... Amerikalı oyun yazarı Lanford Wilson’ın “Leydi Bright’ın Deliliği” adlı yapıtı, Türkiye’de ilk kez sahneleniyor.

Okan Bayülgen, Shakespeare’in III. Richard’ını sahneye taşıyor

Okan Bayülgen, Shakespeare’in III. Richard’ını sahneye taşıyor. Bayülgen, Richard’ın gerçekliğini tartışmaya açıyor. Biletler şimdiden tükendi!

PAYLAŞ

Oyun ve Eğlence Haberleri »

2023’ün ilk yarısında Avrupa oyun satış listelerinin bir numarasını Hogwarts Legacy ele geçirdi. 2022’ye göre ufak bir artış ile dönem boyunca Avrupa’da toplamda 76,1 milyon konsol ve PC oyunu satıldı.

Warner Bros.’un Harry Potter açık dünya rol yapma oyunu, Fransa, Almanya ve İtalya gibi büyük pazarlarda hem fiziksel hem de dijital formatlarda en çok satan oyun oldu. Hogwarts Legacy satışları, Birleşik Krallık’ta en büyük üçüncü oyun olan FIFA 23’ten %124’ün üzerinde daha yüksekti.

Blizzard’ın Diablo IV’ü ise Haziran ve Temmuz aylarının açık ara en çok satan oyunuydu ve Hogwarts Legacy’nin ardından yılın ilk yarısının en çok satan ikinci oyunu oldu.

Nintendo’nun en yeni Zelda oyunu Tears of the Kingdom, Mayıs ayında piyasaya sürülmesine rağmen Avrupa’da en çok satan fiziksel oyun oldu. Satışlar, 2022’de Pokemon Legends: Arceus’a kıyasla %13 daha yüksekti. EA Sports’un FIFA 23’ü de bir önceki sürümüne göre satışlarda %24’lük bir artış yaşadı.

Resident Evil 4, Final Fantasy 16 ve Dead Island 2 gibi diğer büyük yeni oyunlar ilk 20 listesine girse de, başarılarını sürekli olarak sürdürmeyi başaran markalar Grand Theft Auto 5 ve Red Dead Redemption 2 güçlü satışlarını sürdürdü.

2023’ün ilk yarısında Avrupa’da en çok satan 10 oyun

  • Hogwarts Legacy
  • Diablo IV
  • FIFA 23
  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  • Grand Theft Auto 5
  • Call of Duty: Modern Warfare 2
  • Red Dead Redemption 2
  • Star Wars Jedi: Survivor
  • NBA 2K23
  • Resident Evil 4

Hogwarts Legacy’nin başarısının şaşırtıcı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Harry Potter temalı oyun, sadece ilk iki haftasında 12 milyon kopya satarak hızlı bir başarı elde etmeyi başarmıştı.

spot_img